top of page

אביזרי רכב :

 

1. "איבזור פנים" – כללים בסיסיים

 

אבזרים לרכב​ הם מוצר נפוץ וזמין לרכישה, אך כמו כל מוצר שבסופו של התהליך 'משיק' לרכבנו באופן ישיר, עלינו לשקלל אל תוך מערכת השיקולים שלנו גם את הפרספקטיבה הבטיחותית : זה דבר אחד לקנות עץ-ריח, למשל, שכנראה ואין בו 'סיכון בטיחותי', אך ישנם אבזרים לרכב שכן נושאים בחובם פוטנציאל בעייתי – דמיינו לעצמכם את המתקן הפלסטי הנצמד בוואקום לשמשה הקדמית ותפקידו לאחוז את הנייד או מכשיר ה-GPS שלכם : כאן אנו כבר מדברים על התקנת מתקן זמני נייד בתוך חלל תא הנוסעים, אשר מהווה אלמנט מהותי יותר מאשר אביזרי ריח לרכב. החשש העיקרי הוא שבעת בלימת חירום, ת"ד או אירוע אחר המערב מהירות ודינמיקה בתא הנוסעים, עלול אחד הנוסעים לחבוט את מצחו במתקן זה : כאן צף הכלל החשוב ביותר בתחום אבזרים לרכב – שימו לב מה אתם שמים והיכן ! קל לרכוש אבזור לרכב אך לא תמיד אנו זוכרים את כללי הבטיחות, אף על פי שהם מופיעים לרוב גם בגב האריזה. מקרים של נהגים שקונים פחית ריח או מיכל זכוכית ומדביקים אותו מבלי דעת על פתח יציאת כרית האוויר עלולים להסתיים באורח טרגי : כיום 'יוצאות' כריות האוויר מהחזית ומקורות הצד, ברכיים ובדפנות – שימו לב בראש ובראשונה לא לחסום את דרכה של אף אחת מכריות האוויר – וזה כמובן רלוונטי לאביזרים המורכבים או מונחים בחלל תא הנוסעים דוגמת משענת יד, הגה ספורט או עץ, ידיות הילוכים משודרגות, תאורות פנים וחוץ, ריפודים מיוחדים, שטיחים לרכב וכד'.

 

2. " אבזור חיצוני "

 

כאן נפתח בפני כל המעוניין בכך שוק גדול – עצום – של אבזרים לרכב שאותם ניתן לרכוש אצל שפע של עוסקים בתחום. נקדים ונאמר שכמו תמיד הדגש החשוב הוא לרכוש ממשווקים מורשים, בעלי וותק בתחום אביזרים לרכב, שמחזיקים במלאי גם אביזרי יוקרה לרכב מהיצרנים המובילים בעולם ומעניקים ללקוח גב איתן ואחריות לרכישה ולהתקנה. אביזרים לרכב זהו שם כולל להרבה מאוד מוצרים מסוגים שונים – וכאמור אנו כעת עוסקים בחלק החיצוני של הרכב – החל מאביזרים בסיסיים כמו ג'אנט מגנזיום [ או חישוק מאלומיניום, או ג'אנטים כלשהם ], דרך צמיגים חדשים שגם למרות העובדה שצמיגים אינם "אביזרים לרכב " במובן הקלסי [ אינם יותר 'אביזר' מאשר המנוע…] חשוב לזכור שבחירת הצמיגים עשויה להגיע עד כדי "אבזור" – יש צמיגים טובים וזולים אבל יש צמיגים טובים מאוד – ויקרים – שגם נראים ככה : אחד מאביזרי הרכב הראשונים שתוכלו לרכוש הוא צמיג חדש, שנראה טוב ויודע להחצין זאת [ בקרב אנשי השטח עולה לראש BF, ובקרב נהגי הכביש אולי TOYO או יוקוהמה ואחרים מליגת-העל של הצמיגים...]. ג'אנטים וצמיגים זה הבסיס – אגב בארה"ב יש שוק גדול מאוד של חישוקי מגנזיום שממשיכים להסתובב לאחד שהרכב נעצר... משהו שעדיין לא רואים הרבה בישראל. וכמובן שיש כאלו מוארים בניאון.

 

אותם כללי רכישה חלים על הכל ויש למצוא חנות אבזרים לרכב בעלת שם טוב וצוות מיומן. מרבית המקומות יציעו גם את התקנת האביזרים שרכשתם, כך שגם ליכולות להציע התקנה מיומנת יש חשיבות רבה.

 

אביזרים לרכב – מה לבחור ?

 

ובכן, אין באמת תשובה לשאלה הזו. אביזרים לרכב נבחרים לי מה שמדליק אתכם : פשוט מאוד ! אם אתם מפנטזים על אגזוזים חדשים – החל מסעפת מלאה ועד לדודים שעובדים במנגנוני לחץ, אם אתם חושבים על מגיני רוח למנהם שמתלבשים על מסגרות החלון או על מכסה המנוע [ מגן יתושים ברכב שטח ], אם אתם מחפשים כיסויים כלשהם – החל מריפוד פנימי ועד ציפוי חזית הרכב ב'חזיית עור' [ לא מומלץ באקלים הישראלי ונועד לארצות קרות ], אם אתם חושבים על חצאיות לחזית או לצד, שיפורים כגון קיטים למנוע או פילטר אוויר פתוח או צ'יפים – במסגרת כל מה שהחוק מתיר – הרי ששדה הפעולה הנו רחב מאוד וכל אחד ימצא אבזור לרכב שיתאים לנטיית ליבו.

 

אביזרי רכב שהשפעתם רבה

 

בין אם אתם וותיקים בעולם שדרוג הרכב ובין אם אלו צעדיכם הראשונים של שיפור רכב, ישנם אביזרים פשוטים ונפוצים שברגע א חד ישנו מהותית את מראה רכבכם. התחלנו בג'אנטים וצמיגים חדשים או טאסות בשלל עיצובים, המשכנו לאגזוזים – ולפעמים פשוט ניתן להתקין פיה – פיית סיומת לאגזוז – שהמראה שלה בלבד מייתר את הצורך בהחלפת מערכת הפליטה כולה. המשכנו בגגונים ומגיני רוח [ כל רכב וצרכיו ], ודיברנו על שיפורי מנוע ותא הנוסעים, אך כאן אנו מדברים על אביזרים שעלותם עשוייה להיות די גבוהה . עבור מי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום נמליץ לוודא שכל הסמלים של הרכב במקומם – לראות סמלים חליפיים, שלפעמים נראים טוב יותר :  לבדוק את פנסי הרכב ולראות האם הגיע זמן להחליפם או שאולי הגיע הזמן של הרצון להחליף : פנסים שקופים, פנסים כהים, פנסים בחלוקה פנימית שונה – כל אלו תורמים רבות למראה הרכב.

 

ישנה עוד רשימה ארוכה של קישוטים אפשריים ואביזרים שונים לרכב שיחד יכולים להפוך כל אוטו למשהו עם 'אישיות' ואת בעליו לבעל גאה.

 

אתם מוזמנים לעיין, לבקר אצלנו ולהתייעץ איתנו בכל עת – ובכל שאלה.

bottom of page